Doporučená literatura a zajímavá videa

Zde na webu uvedený rozbor a snaha o pochopení rozety (spolu s umístěním kláštera) je pouhým začátkem cesty. Je kam dále pokračovat. Je, co dále zjišťovat a objevovat. 

Mohu naťuknout jedno své nové zjištění, a to je to, že zlatokorunská rozeta je 3D. Proto je natočená tak, jak je. (Viz Prastaré tajemství květu života)

Že je zde naprosto zřetelná souvislost s templáři, o tom již nepochybuji.

Co je nové, je zjištění, že historie původu myšlenky, která stála za zrodem zlatokorunské rozety, za oním učením, které skrývá, sahá až do starého Egypta. Vysvětlení najdete v učení Thovta. A zjistíte-li si něco o Thovtovi, budete vědět, že ono učení sahá ještě hlouběji do historie. 

Kdo chce, bude bádat sám. Koho to nezajímá, toho aspoň mé závěry nerozčílí. 

Abych vám bádání usnadnila, vložím sem nějakou tu zajímavou literaturu a videa.

Knihy:

Výňatek ze seznamu, těžko může být kompletní, ale tohle obsahuje základní věci, které pomáhají v rozklíčování rozety (tak hluboko a důkladně, jak zde na webu popsáno není a nebude). Je to cesta objevování a nejlepší stejně je, když si tím badatel projde sám.

 • Mysterium templářů - Louis Charpentier
 • Mysterium katedrály v Chartres - Louis Charpentier
 • Nic v této knize není pravda, ale přesně tak to je - Bob Frissell
 • Posvátné číslo a původ civilizace - Richard Heath
 • Prastaré tajemství květu života 1, 2 - Drunvalo Melchizedek
 • Tajemství katedrál - Fulcanelli
 • AllatRa - Anastasia Novych
 • Zasvěcení - Elisabeth Haich
 • O tajemství zlatého květu - OSHO
 • Kořeny indoevropské duchovní tradice - Jan Kozák

Nově stojí za pozornost kniha:

 • Magisterium Karlštejna - Rosa de Sar

A nepohrdněte ani těmito knihami, byť nejsou ani trochu konspirační nebo tajuplné (a už vůbec neobsahují nic z posvátné geometrie a prastarých tajemství). Možná se to nezdá, ale ty důležité otázky vyvstaly právě při četbě těchto knih.

 • Klášter Zlatá Koruna - dějiny - památky - lidé - kolektivu autorů (Národní památkový ústav)
 • Dějiny Zlaté Koruny - Zlatá Koruna, Plešovice a Rájov v proměnách staletí - kolektiv autorů (obec Zlatá Koruna k 750 výročí založení kláštera)

Má oblíbená. Poklady se dají najít i ve sto let staré knize. Stačí, když se ukáže něco, o čem se dneska nemluví, a čehož pravý důvod byl skryt i autorovi této knihy.

 • Svatá Koruna, bývalý klášter cistercienský - Josef Braniš 

Nejdůležitější však je otevřená mysl. Pokud žijete v přesvědčení, že pravda je to, co je vám předkládáno ve školách či v médiích, pak to raději nečtěte a nezajímejte se. Jestli však ve vás hlodá myšlenka o tom, jaký je svět doopravdy, pak ani výčet výše uvedených knih vám nepostačí a budete se chtít dále zajímat o to, jaký svět opravdu je. Budete hledat důkazy. A až je najdete a ze všech stran se vám to propojí, budete vědět. A to vám přinese klid. Přestanete se bát.

Pro mě byl důkazem (na počátku mého hledání) - důkladně ze všech stran prověřený a ničím nekompromitovaný člověk - Edgar Cayce. Nelze vyvrátit to, co všechno lidem přinesl.

Ale, aby to nebylo všechno o knihách, zde najdete zajímavé rozhovory, které lze už dneska objevit i na youtube. Opět to není a nemůže být konečný výčet, ale s tím už si poradíte sami.

Videa:

Svobodný vysílač - internetové radio - výběr

Cesty k sobě - internetová televize - výběr

Youtube

Film 

 • Strážce duší - 1. díl Tajemství templu - někdy najdete podnětnou myšlenku i na nečekaném místě - ta ruka, se nachází i ve Zlaté Koruně. Naneštěstí již ne na původním místě, ale pouze jako fragment.

14. 7. 2017

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení