Kontakty

Tania´s  Secret

Taťána Ješetová, RHom.

E-mail: TJesetova@seznam.cz
Internet: www.taniassecret.cz, www.tanas.cz

 

 


Diakonie Českobratrské církve evangelické - Středisko Rolnička - Soběslav

www.rolnicka.cz

E-mail: dilna@rolnicka.cz

 

 


 

 

 

                                                                                                                   

 

 

 

 


 

 

 

Mezi slovy ukrytá

 

Nechci být dobrá.

Nechci být zlá.

Nechci být vůbec definovaná!

 

Nikým.

 

 

T.J.

 

Logo Tania's  Secret

 

 

 

Citace na webu

Při vypracovávání různých prací se často původní citace přepisují, předělávají apod. jen proto, aby se co nejméně přímo citovalo (viz tvorba seminárních, bakalářských a diplomových prací a zřejmě i dalších odborných prací).

Ať už jsou pro tento způsob přebírání a předávání informací jakékoliv důvody, já z nich cítím spíše pocit neuctivosti k autorovi. Každý autor, který pečlivě a po studiích volil určitá slova, skladbu vět, obsah, tomuto věnoval značné úsilí. Pocítil důvod konat tak, jak konal.

Necítím se oprávněna jakkoliv jejich slova upravovat či měnit, protože neznám dostatečně cestu, kterou museli projít, aby toto mohli napsat. Pokud tak učiním a necituji přímo, tak je to výjimečně, např. kvůli zkrácení textu.

V žádném případě už člověk nikdy nedohledá za celý svůj život jednotlivé poznámky či důvody pro tzv. "aha" efekty, kdy mu něco došlo, něco objevil nebo pochopil. Ale nevložit tyto získané myšlenky a pocity do textu by znamenalo tento ochudit.

Jelikož nejsem žádný odborník a ani vědec, tudíž jsou mi dovoleny možnosti, které tito nemají, mohu si pohrávat s myšlenkami a hledat kde se propojují, kříží nebo rozcházejí. Nacházet zarostlé cestičky a nadhazovat domněnky, které mohou a nebo také nemusí být správné.

Můj zájem je čistě badatelský. Baví mě zkoumat a hledat souvislosti.

A takto je i můj web postaven. Není zde všechno, to ani nelze. A je to tak také dobře, protože pokud v každém člověku zbyla alespoň jiskřička zvídavosti, bude si chtít objevovat sám.

 

T. J.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení