Opelkova metoda

postklasické homeopatie

 

www.opelkovametoda.cz 

  • webové stránky průkopníka a zakladatele postklasické homeopatie v České republice


Mgr. Pavel Opelka, RHom.

"Začít tam, kde jiní skočili, neúspěch brát jako cestu k úspěchu znamená krok za krokem nalézat odpovědi na otázky nové či léta nezodpovězené. Především to ale znamená přicházet s novými otázkami, které stojí za úspěchem Opelkovy metody v léčbě akutních i chronických problémů. Dokud se ptáme, je co objevovat."

 

30 LET VÝZKUMU

"Od svého vzniku v 90 letech 20. století prošla Opelkova metoda svým postupným a logickým vývojem.

Jako každá věda, tak i homeopatie se vyvíjí, a proto je naprosto nezbytné zabývat se neustálým výzkumem nových léků, analýzou patologií a nalézáním nových spojitostí, které zvýší úspěšnost léčby.

Výzkum potvrdil, že kombinace homeopatické a alopatické léčby je především u akutních stavů velmi vhodnou kombinací."

 

LINIE JEDNOTLIVÝCH NEMOCÍ

"Naprosto unikátním fenoménem v homeopatické léčbě, který pan Opelka do homeopatie zavedl, jsou mimo Časoprostorové mapy také tzv. Homeopatické linie.

Jsou výsledkem výzkumů společných znaků různých nemocí, vedlejších patologií společných pro skupinu pacientů např. s poruchou funkčnosti ledvin.

Na základě těchto podobností vznikly tzv. linie, popisující krok po kroku léčbu daného problému."

 

PŘESNÉ ZACÍLENÍ LÉČBY

"Díky zavedení systému do nepřeberného množství jednotlivých homeopatických léků, resp. jejich kategorizace, stanovení jejich souslednosti v čase pomocí tzv. Časoprostorové mapy popisující vývoj patologie, je možné léčbu přesně zacílit a dosáhnout tak dosud nemožných výsledků.

Další součástí úspěšné léčby jsou unikátní kombinace a vývoj nových léků, který se opírá o tzv. homeopatické vrstvy. Každý rok vznikají nové kombinace léků, které léčbu dále zpřesňují a zefektivňují."

 

 

CO JE OPELKOVA METODA POSTKLASICKÉ HOMEOPATIE JAK SE LIŠÍ OD OSTATNÍCH HOMEOPATICKÝCH SMĚRŮ?
​​

"OPELKOVA METODA POSTKLASICKÉ HOMEOPATIE je svou podstatou naprosto unikátním dílem, které se opírá o pět základních pilířů, které ji odlišují od všech ostatních současných i historických směrů homeopatie. Díky nim dosahuje velké přesnosti v léčbě ať již akutních tak chronických stavů. Jedná se o léčbu na základě přesně daného řádu, který respektuje vývoj v čase a prostoru, což jsou základní veličiny, které určují, s kterými léky začít a odkud začít rozebírat tu pomyslnou zeď přestavující zdravotní problém. Jsme pak schopni tzv. zbořit celou řadu cihel najednou nebo dokonce celou část zdi a ne ji rozebírat po kouskách."

 

Vice informací o této metodě zjistíte zde: https://www.opelkovametoda.cz/opelkova-metoda

 

Citace pochází z výše uvedené stránky pana Opelky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení