Rodokmen

Jsem Češka z Netolicka, Moravanka z Valašska a Goralka z Kysuc.

Tyto stránky bych ráda využila ke shledání.

 

Pokud to cítíte stejně a zajímá Vás historie a původ svého rodu, můžete psát na:

TJesetova@seznam.cz.

  

Uvítám jakékoliv doplňující informace.

 

Příjmení a jména:

Nůsek (Čechy - oblast Netolicka - Měkynec, Pražák)

Mikulenková Františka, Anežka a Vincenc (Morava - Vidče)

Hejtmánková Božena (Čechy)

Minaříková Marie (Čechy)

 

Poiana Micului - Rumunsko, předtím Kysuce - Slovensko

Jurášek

Markulák

Svintek

Kuchárik

nyní žijící příbuzní - oblast Čechy, Morava, Slovensko a pravděpodobně i Polsko, Poiana Micului, Rumunsko, Brazílie a zřejmě i další země světa.

 

Moje rodina kdysi odešla zpátky do Československa (část rodiny na Slovensko - Štrkovec, část rodiny do Čech - Volary) po vypálení Poiany Micului v Bukovině v Rumunsku německým vojskem.

 

Vzhledem ke zrušené svobodě slova v ČR 25. února 2022 a hrozbě uvěznění prohlašuji, že informace zde uvedené pochází přímo od pamětníka. Domnívám se, že pokud bych nějakým způsobem tyto informace zkreslila, abych vyhověla současné garnituře, dopouštěla bych se porušování historické skutečnosti a v podstatě bych dehonestovala nejenom člověka, který to zapsal a prožil, ale vlastně všechny, kteří tomuto byli vystaveni. Uvědomuji si, že pravda se nenosí, ale copak mohu jednat jinak? Opravdu mám právo popřít životní zkušenosti mých předků?

 

Pokud hledáte společná jména, která by Vás přivedla na správnou stopu:

Hedvika Jurášková a Lukáš Jurášek,

případně Žofie, roz. Jurášková, provd. Markuláková a Michal Markulák. 

 

Taťána Ješetová, roz. Nůsková (autorka těchto stránek) je vnučkou Hedviky (Jadwigy) a Lukáše Juráškových a pravnučkou Žofie a Michala Markulákových.

Mé sestry - Lenka Velková a Monika Kaňková

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení