Postklasická homeopatie

Štěpánka Zeithamlová

Zdroj citace: https://bit.ly/2LkKQCT

https://stepankazeithamlova.cz

 

Jsem homeopatka.

Po tomto sdělení téměř vždy slyším slova: „Homeopatii znám, tu používám.“

Moje srdce zaplesá a hned se ptám: „A jaký směr nebo přístup homeopatie používáš?“

A jaké je moje překvapení, že vidím nechápavé oči, říkající: „O čem to mluvíš? Jaké směry, jaké přístupy, vždyť je jen homeopatie? Prostě mi řekni, tady mě bolí koleno, jaké homeopatikum si na to mám vzít.“

Na základě tohoto často opakujícího se rozhovoru, jsem se rozhodla napsat aspoň v kostce o směrech nebo přístupech k homeopatii.

Podávání několika homeopatik dohromady

Nejčastěji se setkáte s homeopatiky v lékárnách a v reklamách, kde se nabízí polykompozitní (vícesložková) homeopatika. Jedná se například o Homeovox –„proti bolesti v krku, chraptění“; Stodal „proti kašli“, atd. Obsahem těchto léků je několik homeopatik spojených dohromady a při použití se počítá, že jedno z homeopatik na daný problém zabere. Je to stejný přístup, jako u alopatické léčby jen místo klasických léků jsou použita homeopatika. Dochází k léčbě pouze jednotlivých příznaků nemoci a neléčí se příčina nemoci, která je spíše potlačena.

Využití metody EAV

Diagnóza u klienta se stanoví pomocí elektroakupunkturního přístroje a opět se řeší pouze symptomy nemoci. Podává se jeden, ale častěji více homeopatik současně v průběhu dne. Opět se nejedná o odstranění příčiny.

Konstituční homeopatie

Každý člověk se narodí s určitou zásobou životní síly (vitality). Pokud se oslabí tato životní síla, tak člověk onemocní. Konstituční homeopatie prostřednictvím homeopatik posiluje tuto životní sílu člověka a směřuje k tomu, aby byl člověk úplně zdravý. Zde se podává jedno jediné homeopatikum ve zvyšujících se potencích.

Klasická homeopatie

Základní myšlenka je, že součástí našeho vývoje je nemoc. Nemoc nás posouvá vpřed a je vnímána jako problém, který není zpracovaný a vyřešený. Nemoc je zde „svým způsobem“ součástí našeho vývoje a cílem je ji projít a ne potlačit nebo obejít. Život člověka rozdělíme do jednotlivých úseků a homeopatika podáváme na zpracování konkrétních životních nevyřešených situací.

Postklasická homeopatie

V rámci postklasické homeopatie je zaměření na člověka jako na celek (celostní/holistický přístup). Tak jako každý systém má i člověk (jako systém) mnoho podsystémů (např. imunitní systém, dýchací systém, atd.) a i jednotlivých problémů. Hlavní myšlenkou je harmonizace organismu až po odstranění příčiny, z čehož vyplývá, že postklasická homeopatie zasahuje nejen fyzickou oblast problémů, ale i psychickou a i emocionální. Součástí harmonizace organismu je rozdělení života člověka do jednotlivých životních událostí, tzn. léčbu po vrstvách. I zde je nemoc brána jako součást našeho vývoje. Výběr homeopatik a jejich podávání je velmi úzce propojeno s tím, co chceme ovlivnit, jak chceme podpořit léčbu a jak harmonizovat člověka. Dalším důležitým faktorem je čas. Jednoduše řečeno nemohu začít zasahovat homeopatikem nevyřešené události z dětství, pokud mám nevyřešené problémy ze současnosti.

V krátkosti jsem vám nastínila různé homeopatické přístupy nebo směry. Je na každém z nás, co chceme ve svém životě zlepšit, jak se chceme cítit, a to nejen po zdravotní stránce, ale i po psychické a emocionální.

O tom, jak jsem se dostala k postklasické homeopatii píši ve svém příběhu.

 

 

Michael Gyepes

Další zajímavé informace, tentokrát z: https://www.lecbahomeopaticky.cz/ohomeopatii.html

Klasická a postklasická homeopatie
U klasické homeopatie zjistí homeopat celkový stav fyzický i mentální a vybere klientovi nejbližší lék po fyzické a mentální stránce.

Při této metode dostane klient mnoho otázek a homeopat vybere klientovi nejpřesnější lék.

Někteří homeopaté vyberou léky díky znalostem obrazů homeopatických léků, jiní používají počítačový program.
Přesný výběr léku je závislý na šikovnosti a zkušenosti homeopata.
Tuto metodu je možné použít prakticky pro všechny nemoci, ale cesta k uzdravení může být někdy i dlouhá nebo neúčinná.
Klasická homeopatie byla rozvedena i do dalších směrů.
Někteří homeopaté pracují s jedním lékem pro život, jiní pouze se 40 léky a například indové se opírají jen o mentální obrazy léků.
3. Postklasická homeopatie
Někteří homeopaté si uvědomili, že klasická homeopatie není dostačující a začali vyvářet systémy.
Jedním z nich je například Jan Scholten, který vytvořil systém homeopatických léků z rostlin a z periodické tabulky.
Systém je funkční, ale využívá pouze část homeopatický léků.
Další, kdo se postaral zásadní systematizaci homeopatie je Mgr. Pavel Opelka, RHom. .
Jako první homeopat přišel s termínem forma, tedy s čím se člověk rodí a co je pro něj typické.
Dále vnesl do homeopatie termín čas a vytvořil systém léků a skupin léků, které řeší různé etapy života.

Tam, kde na začátku pomůže homeopatická kytka, později nemá již význam a je nutné vybrat zcela jiné homeopatikum.
Homeopat, který používá tuto metodu, odebere případ podobně, jako klasický homeopat, pouze sestaví léčbu zohledňující životní situace a události.

Jednotlivými léky pak v čase zpět odloupává problémy, jak slupky od cibule, až po úplný počátek.

Touto metodou lze řešit jak problémy drobné, tak I velmi závažné.

Mgr. Pavel Opelka, RHom. vypracoval i řadu léčebných postupů řešících napříkald autismus, aspergerův sysdrom, migrény či alergie.
Zavedl také termín "POSTKLASICKÁ HOMEOPATIE".

Více o autorovi Postklasické metody najdete na webových stránkách Pavla Opelky - www.opelkovametoda.cz .

 

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení