Astromóda - Móda ve znamení Kozoroha

Zdroj informací - Alexandra Lechovská - www.dhana.cz, i z facebooku dhana.cz

Souhlas s převzetím textů a umístěním na tento web byl autorkou udělen.

 

Dhana

 

Dhana je sánskrtské slovo, jenž znamená hojnost, poklad a peníze

 

"Máme v sobě celé nebe, svou ohnivou sílu a nebeský původ: Lunu, která symbolizuje nepřetržitý pohyb duše a těla, Mars rychlost a Saturn pomalost, Slunce Boha, Jupiter zákon a Venuše lidskost."

Marsilio Ficino v dopise Lorenzovi Nádhernému

 

Kozoroh

 

"Nejhutnějším, nejsymboličtější představitel, vlastně představitelka "módy ve znamení Kozoroha" je - KRAJKA.

 

Krajka je zosobněním všech kozorožích ctností a charakteristik. Při tvorbě krajky je zapotřebí trpělivosti, naprosto precizního pokročilého řemeslného umu, pečlivosti, smyslu pro dokonalost, bystrého intelektu (to málokoho napadne, že krajka je vlastně dokonalá matematika skloubená s geometrií, a že autor krajky prokazuje velký matematický talent), představivosti, kázně, čistoty apod. A pokud téma krajky ještě zvážíme, pak kruhová dečka. Krajka kruhového tvaru, neb tvar, který přísluší Saturnu, je kruh, semínko, soustředěnost ke středu. Omezení ke středu. Ano, všem se nám vybaví sněhová vločka. Něha. Chlad. Ochrana. Křehkost.

 

Na krajce je ještě jedna věc, kterou Kozoroh zbožňuje a sice obyčejnost, skromnost, přístupnost všem, pokud jste pracovití a dokážete si odříkat. Mám na mysli materiál, ze které je krajka utkaná. Obyčejné bavlněné či lněné nitě. Může se užít i odstřižků a pouze lidská práce zhodnotí tento téměř becenný materiál v drahokam. (Podobně kozorožskou textilní technikou, která se dá využít v módě, je precizní a pracný patchwork, svou úsporností a schematičností.)"

 

Alexandra Lechovská

 

šaty - Noc ve znamení Kozoroha, dhana.cz, Alexandra Lechovská

www.dhana.cz - plesové šaty - Noc ve znamení Kozoroha - Alexandra Lechovská

 

 

Tania:

 

"Krajka kruhového tvaru, neb tvar, který přísluší Saturnu, je kruh, semínko, soustředěnost ke středu. Omezení ke středu."

 

  •  tahle věta odkazuje přímo k rozetě, ale v podstatě celý článek je také o tvorbě onoho tajemného kruhového okna. Neboť autor rozety musel prokázat matematickou zdatnost, znalost geometrie, ale i pečlivost a trpělivost. Trpělivost proto, že pokud si někdo někdy zkoušel narýsovat rozetu pomocí kružítka, aby objevil ony vztahy a souvislosti, které jsou důležité, zjistil, že to opravdu není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. 
  • jsme opět u zlatokorunské rozety - a to jednodušše proto, že princip je stále stejný a stále se opakuje - budete-li ho hledat, dojdete minimálně až k egyptským mystériím.
  • a pokud by vás zaujaly védy (Mgr. Jan Kozák), tak dojdete až k vykřesávanému středu.
  • být ve svém středu - o to tady také jde.

 

háčkovaná dečka, zlatokorunská rozeta

Tania (archiv T. J.) - zlatokorunská rozeta netradičně a na háčkovaném podkladu 

 

háčkovaná dečka

Tania (archiv T. J.)

 

 

  • Astrologie, móda, astromóda, móda podle znamení zvěrokruhu, Kozoroh
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení