Nezkrotný

The Untamed - Chen Qing Ling

 Stránka věnovaná seriálu The Untamed a novele, podle které byl seriál natočen - Velmistr démonické kultivace/ Mo Dao Zu Shi.

Autorka novely: Mo Xiang Tongxia

 

Novela je yaoi, tudíž od 18 let!!! (Napřed jsi zjistěte, do čeho jdete.)

Seriál je vhodný i pro mladší.

 

Seriál je natočen na motivy novely a tudíž se místy odchyluje. Podle mého názoru to vůbec neuškodilo, naopak se díky tomuto můžeme do příběhu ponořit i z jiné roviny poznání. Novela zdůrazňuje jiný úhel. Studiem obou těchto verzí je možné dosáhnout plnohodnotnějšího pochopení a porozumění. Samozřejmě míra tohoto pochopení je zcela závislá na tom, který se "dívá". Chcete-li zřít, zříte (výraz "zří" jsem si vypůjčila z Avatara, abych lépe vyjádřila hloubku vidění, kterého lze dosáhnout). 

Chcete-li se držet více duchovní roviny a nechcete-li se příliš znepokojovat, stačí shlédnout seriál. Novela však může vysvětlit některé záležitosti, které nemusí být ze seriálu úplně pochopitelné. 

Budete-li však číst novelu poctivě od začátku (a případně dříve shlédnete seriál), můžete se do hlavních postav opravdu zamilovat a vnímat je nejprve jako dvě duše, teprve pak až jako lidi. Z pohledu duší se pak jeví vše poněkud jiné.

Ale nechci příliš prozrazovat :) .

 

Seriál

Uvádí jej i Netflix (již ne), bohužel pouze s anglickými titulky (tak už nikoliv, ale najdete jej na youtube). Ale existují i české titulky!!! Tím si můžete seriál více užít a ne sedět nad anglickými titulky a přemýšlet, o čem to asi je.

České titulky najdete na této stránce: http://akaicz-studio.eu/?page_id=4890,

a jsou načasované na verzi seriálu na uloz.to (titulky nemusí sedět na verzi na youtube, opravdu to může být rozdíl).

Novela

Novelu přeloženou do češtiny najdete zde: https://yaoipokuseni.blogspot.com/p/velmistr-demonicke-kultivace-gdc.html 

 

 Fotografie na stránce jsou použity ze seriálu nebo z internetu. Nejsem jejich autorem. Texty jsou přidané mnou. Fotky bez textu hledejte sami.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení