Móda ve znamení Střelce

 

"Střelce se kryje s obdobím adventu. Jsou jen dvě možnosti: Spasitel buď přijde, pak se na něho musíme velkolepě připravit, nebo nepřijde, pak je konec. Silným umělým světlem ozářené budovy prudce kontrastují s temnou nocí. Sluneční paprsky dopadající na zemi pod malým úhlem vytvářejí spolu s tmavě fialovými tóny oblohy věštící první sníh scenérii barevně přepálených kýčovitých pouťových krajinek z 19. století. Nejvyšší Světlo nebo nejčernější Temnota, opačné póly leží ve Střelci těsně vedle sebe. 

 

Ve Střelci chybí Temnotě již jen malý kousíček k převzetí úplné vlády nad našimi životy. Na paniku již není čas. Že Spasitel přijde - Střelci milujícímu život nezbývá než tomu uvěřit. Podobné přitahuje podobné. Ovšem věřte něčemu, co vypadá jako naprostý úlet! V takových případech zachraňují život sny a iluze. Jako se šaman převléká za orla, aby si mohl lépe představit svou zemi z výšky, tak Střelec rozsvítí tisíce malých světýlek, aby mohl snáze uvěřit znovuzrození toho, jejž právě ztrácíme. Musí zkrátka věřit naději a důvěřovat. Seberte Střelci jeho víru a zabijete ho.

 

Temnota je ale stále nablízku, neustále připravená vklouznout do sebemenší skulinky a stáhnout s sebou do propasti celý svět. Avšak tisíce malých světýlek odrážejících se ve spoustě roztátých kapiček prvního sněhu jsou prvními posly znovuobjevivšího se nesmrtelného hrdiny.

 

Chápejme tedy Střelcovy pochůzky po kartářkách a jeho útěky před depresí do lesklých světů filmových premiér a velkorysých dobročinných plesů."

 

Alexandra Lechovská

www.dhana.cz

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení