Móda ve znamení Ryb

"Ryby se zdají mnohým poněkud nepochopitelné – jsou totiž posledním znamením zvěrokruhu, tudíž obsahují všechna předchozí znamení. Lapidárně řečeno, jsou smetištěm, shromaždištěm, kam napadalo úplně všechno z celého právě končícího cyklu. Úkolem Ryb je vybrat z celé „napadané hromady“ právě a jen to, co má smysl pro pokračování v dalším ročním cyklu (aby měl Beran z čeho začít) a všechno ostatní zahodit.

 

To je velmi těžký úkol, když jsme u módy, představme si například, s jakými těžkostmi a na kolikátý pokus vyhazujeme staré oblečení, které jsme již dlouho neměli na sobě, ze skříně do pryč. Nakonec si na tuto práci bereme i módního poradce, protože toho nejsme sami schopni – a to přitom o nic nejde. Ryby mají v tomto směru zodpovědnost na úrovni pokračování životního cyklu, pokračování života samého. K takovému rozhodnutí potřebují dvě rozporuplné vlastnosti a sice jednak vysokou vnímavost, citlivost a druhak velkou tvrdost a rozhodnost. Tyto dvě vlastnosti, které by měly mít Ryby v rovnováze, se symbolicky znázorňují jako dvě ryby plovající právě opačným směrem.

 

Vnímavost proto, aby rozpoznaly pravou povahu věci, leckdy „drahé kameny“ schované pod všední obal a naopak šunt a pozlátko v „navoněné zdechlině“. A tvrdost právě kvůli schopnosti se umět rozhodnout – včas, ne jindy na svatého dyndy, neb lhůta je zhruba 31 dnů (= trvání každého znamení).

 

Nevím, kde se vzala zažitá představa, že Ryby jsou rozplizlé, přecitlivělé a nervově labilní. Pravděpodobně je to kvazivysvětlení neschopnosti Ryby pochopit. (Neříkám, že se nevyskytují takové labilní apod. Ryby, ale to je u ostatních znamení také.) Naopak, když se rozhlédnete okolo sebe, kdo že to je ve vašem okolí ve znamení Ryb, uvidíte, že to jsou lidé schopni zajistit svou rodinu, velmi často úspěšní podnikatelé, kteří prostě dělají dobře svou práci. Statečně, neokázale a nefňukají. Hodně vynikajících vojevůdců je ve znamení Ryb a když jsme u módy – vojenská uniforma je inspirovaná právě Rybami - zelená nebo modrá barva symbolizuje onu citlivost a vnímání nekonečné vodní hladiny, tvrdá rozhodnost a určitá nekompromisnost zase střihem, zpracováním a tuhou látkou.

 

Ryby jsou poslední instancí přípravy nového řádu, který vymyslel Vodnář. Vodnář vymyslel nový řád velmi inteligentně a logicky, ale je to řád „pro roboty“, ve Vodnářově systému už nezbývá místo pro člověka. A právě onu tak zdánlivě nadbytečnou lidskost (a zároveň nedokonalost) dodají Ryby. Bez Ryb bychom měli dokonalý řád pro stroje, možná takový, jaký pro nás připravují globalizační elity. Všechno naprosto dokonalé, logické, bezchybné, ale nelidské. Ryby tento řád svojí neokázalou moudrostí 12. znamení změkčí, zlidští, dodají soucit, vnímavost i neviditelných světů a svědomí. S tím přichází ale i nedokonalost, chybovost a slabost. A Ryby nás učí ocenit a mít rád právě tyto „nehezké“ vlastnosti, protože právě ty patří k lidem, ne ke strojům.

 

Tyto všechny kvality se projeví právě v oblasti módy. Ryba totiž není nikdy oblečena podle předepsaného „dress code“. Působí svým „napojením“ na neviditelné vesmíry někdy poněkud mimo, ale vždy vypadá nějakým záhadným způsobem správně k dané příležitosti, jen nikdo netuší, čím to může být, jak toho docílila. Ryby se totiž svou vnímavostí nějak „nacítí“ (úplně mimoděk, ani nevědí, že to dělají) nejen na událost, ale také na šaty. Právě protože ještě umí odhalovat skryté vlastnosti věcí, dokáží udělat „z odhozených obalů od brambůrek noblesní plesové šaty“. To byla samozřejmě nadsázka, ale chci tím říct, že i když velmi často není Ryba – žena úplně při penězích, tak nějak to okolí ani nemusí poznat. Ryba – to je přesně ta žena, která si všimne laciného zbytku v obchodě s látkami, který se tam povaluje už několik sezón a povýšit ho na šaty, u kterých se jí každý ptá, kde proboha sehnala tu překrásnou látku. Ryba to všem velmi ráda sdělí, ale všem nerybám je tato informace stejně „na dvě věci“."


Alexandra Lechovská

www.dhana.cz

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení