Komora - ČKKH

Česká komora klasické homeopatie

 

- je členem Evropské centrální rady homeopatů  (European Central Council of Homeopaths)

a Světové organizace pro informovanost o homeopatii (World Homeopathy Awareness Organization)

 

www.homeopathy.cz

 

"Jaký je rozdíl mezi homeopatickou a alopatickou léčbou?

Homeopatie je holistická metoda, která se dívá na člověka jako na celek vyvíjející se v čase a prostoru, a zohledňuje jak veškeré fyzické problémy, tak také psychický stav pacienta. Při léčbě dochází postupně k odstraňování příčiny nemoci a ne jen jejich příznaků.

Příčiny nemoci mají většinou počátek v naší mysli (dlouhodobý stres, potlačený vztek, strach, pocity ublížení, ale i skutečné zraňování a týrání) a fyzické symptomy jsou pak jen projevem těchto stavů na našem těle.

Alopatická léčba se oproti tomu vyčlenila na jednotlivé systémy a vznikla tak celá řada odborníků zabývajících se jednotlivými příznaky nemoci na určitých částech lidského těla. Při objevení se jiného symptomu je pak pacient odkázán na další oddělení a hledání příčinného vztahu mezi jednotlivými problémy tím může zaniknout."

 

"Registrovaný homeopat není někdo, kdo si zaplatil zveřejnění v nějakém seznamu. Je to homeopat, lékař či nelékař, který splňuje nejvyšší odborná a etická kritéria v souladu s pravidly homeopatických společností Evropské unie."

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení