120 let trati Tábor-Bechyně

Oslavy pro veřejnost se konaly v sobotu 24. června 2023 a zúčastnila se jich města a obce po trati Tábor-Bechyně:

- Tábor

- Libějovice

- Malšice

- Sudoměřice u Bechyně

- Bechyně

Byl připravený bohatý doprovodný kulturní program a v Bechyni byla pro veřejnost otevřena i remíza s modelovým kolejištěm a historickou elektrickou lokomotivou E 255.001, zvanou Koloběžka, která je majetkem Národního technického muzea, stejně jako Křižíkova Elinka.

Celou akci provázel Miroslav Mareš coby František Křižík.

Pro oslavu byl připravený i Nový průvodce po elektrické dráze z Tábora do Bechyně, který navázal na svého o 120 let staršího průvodce. Průvodce mapuje současnou situaci na trati, vozidla, akce i tipy na výlety. 

Martin Žabka vydal obsáhlou publikaci s řadou fotografií, které zahrnují celých 120 let existence "Bechyňky". 

 

Akci předcházely i další výstavy, které pořádalo město Tábor a Husitské muzeum v Táboře. Z důvěrných zdrojů víme, že František Křižík měl opravdu velkou radost (a předrátování považuje za naprostou nehoráznost). 

 

 

Bechyňka, Elinka, Bobinka

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení