Fotografie Petra Mareše

Tábor objektivem Petra Mareše

 

Kontakt:

Pet-Mar@seznam.cz

 

Knihu fotografií táborského fotografa Petra Mareše, z níž jsem zde použila malou ochutnávku, si můžete zakoupit v Městském Infocentru na Žižkově náměstí v Táboře, a ve vybraných táborských knihkupectvích.

 

Kniha:  Tábor, Sezimovo Ústí, Planá nad Lužnicí

Autor: Petr Mareš

ISBN 978-80-260-2784-3

1. vydání

České Budějovice 2012

204 stran

Vydavatel: Petr Mareš

Varšavská 2743

Tábor, 390 05

E-mail: Pet-Mar@seznam.cz

 

Cena knihy by měla být do 400 Kč, a je více než příznivá, neboť získáte jedinečnou památku plnou úžasných fotografií nejen města Tábora, ale také Plané nad Lužnicí a Sezimova Ústí. Kniha je doplněná texty v jazycích českém, anglickém, německém a francouzském a je tak krásnou památkou a nebo vhodným dárkem, který si můžete z Tábora odvést.

 

Kniha je tištěna na kvalitním "křídovém" papíře a obsahuje cca 123 barevných fotografií Tábora, cca 40 barevných fotografií Sezimova Ústí a cca 31 barevných fotografií Plané nad Lužnicí. Některé z fotografií jsou i "velkoformátové" (myslím tím, že se rozkládají na více listech). Ke každé fotografii najdete náležitý popisek.

 

 

A jak píše autor v úvodu:

"...Zamiloval jsem si atmosféru chladného nedělního rána, kdy osamocen na Žižkově náměstí sleduji, jak první paprsky slunce rozsvěcují kostelní věž, nebo světla lamp, která v podvečer pohladí fasády historických domů a začnou psát romantické příběhy v uličkách, či každým dnem jiný, přesto vždy nádherný a originální pohled přes Jordán, který se mi nikdy neokouká..."

 

Už se těším, jak s touhle knihou v ruce budu objevovat všechny krásy Tábora, Plané i Sezimáku.

 

 

Výstava fotografií Petra Mareše je umístěna v městském divadle Oskara Nedbala.

 

Ukázky z knihy:

Ukázky fotografií a textu

  • českého
  • anglického

"Zimní večer propůjčuje Žižkovu náměstí, hlavnímu veřejnému prostoru města, pohádkovou atmosféru, a adventním čase oživují náměstí tradiční vánoční trhy."

 

"A typical winter evening is accompanied by an enchanting atmosphere on Žižka Square, the city´s main public space, and during the winter holidays the square is brought to life with an open-air Christmas market."

"Průhled z Holečkových sadů na hrad Kotnov a jedinou dosud stojící městskou bránu, zvanou Bechyňská."

 

"View from Holečkovy sady to Kotnov Castle and the only still standing city gate, known as the Bechyně Gate."

"Sněhový poprašek na střechách starého města."

 

"Snowflakes on the roofs of the Old Town."

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení