Móda ve znamení Býka

 

"Bylo by nošením dříví do lesa královny Nudy vykládat, co všechno kvete a jakápak je to nádhera v období znamení Býka. Ovšem na tento barevný gejzír si naše oko zvyklé zatím jen na různé tóny hnědé, šedé a sem tam ťuk žluté a zelené teprve zvyká, stojí skoro v šoku nad tou nekonečnou paletou barev a tvarů. Naprosto neznalé a ohromené není ještě schopno vnímat detaily.

 

A to navíc nestačí, tato barokní nádhera, to orientální bohatství se rychlostí formule 1 proměňuje před očima. Jak pravil už Hannibal Lecter, člověk touží po tom, co vidí každý den. A Býk je denodenně svědkem neslýchaného a neviděného ohňostroje možností, touží je všechny lapit do sítí a uschovat do zásoby, pobíhá jako Jack Stapleton se síťkou na motýly po bažinách s rudou vidinou vlastnictví zámku Baskerwille před očima.

 

Nicméně celé to neskutečné bohatství a opulentní krása je jenom a pouze příslibem, pouze potenciálem. To jenom toreador zamával v aréně červeným praporem Býkovi před nozdrami, to se jenom pochlubila chudším kamarádkám rozmazlená holčička krásným dortem k narozeninám, který jí ovšem maminka zakázala dát i jen ochutnat.

 

Nebo jako v té pohádce: uhlídáš-li po tři noci princeznu, dostaneš ji za ženu a půlku království k tomu atd. A Býk neuhlídá. Sotva se ráno s ránem sejde, vysmívá se potenciální nevěsta Býkovi tu z další superrozkvetlé jabloně, tu z další rozkvetlé louky.

 

Býk ovšem přesto všechno nemá ani tušení, co je to bídná existenciální nejistota, nevidí své tučné konto v tvrdé měně, na kterém se mu pouze připisují úroky a že nikdy nemusí sahat na účet. Světlo a teplo budou v Býku jenom přibývat."

 

Alexandra Lechovská

www.dhana.cz

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení