Tušení světla

  • Tušení světla na železnici
  • Interaktivní výstava umístěná na internetu a dostupná odkudkoliv.
  • Postupně je tvořena a doplňována.

Varování! Čtěte pozorně!

  • Výstava je tvořená z pohledu Alchymistky, konkrétní technické podrobnosti o jednotlivých vozidlech a železnici hledejte na jim určených stránkách. Tento web a tato výstava nemá v úmyslu tyto nahrazovat nebo kopírovat, ale přinášet jiný pohled a hledat souvislosti. Je určená těm, kteří se chtějí dívat na věci z jiného úhlu pohledu. Nelze tedy tuto stránku považovat za šotoušskou! Šotouše odkazuji jinam v rámci zachování jejich vlastního duševního zdraví. Nejste-li ochotni přijmout tento pohled (což je Vaše právo), opusťte, prosím, tento web. 

 

Čeho se bude výstava týkat?

Na počátku byla myšlenka, idea, o tom, že parní lokomotiva nevznikla najednou a se Stephensonem. K jeho parní lokomotivě ve skutečnosti vedla dlouhá, minimálně staletá cesta. Různí alchymisté, vědci, vynálezci a objevitelé se podíleli jednotlivými kroky a dílčími myšlenkami a objevy.

Proč zmiňuji alchymisty?

To má svůj velký význam!

Neboť na počátku bylo Thovtovo učení o třech živlech - vodě, ohni a vzduchu. Bez těchto tří složek by nevznikla hmota - například železo nebo ocel. Bez vody, ohně a vzduchu by nebylo parní lokomotivy!!! Byli to alchymisté, kteří uměli získávat rudy a zpracovávat je. 

Proč žijeme v domnění, že se věci dějí samy od sebe?

To netuším. Asi nás to naučili ve školách, když tvrdili a stále tvrdí, že se něco udělalo samo - jako se evolucí z opice stal člověk - ovšem z jiných savců se rozumově lidem podobné bytosti nestaly.

Velkým třeskem, i když nevíme, jak se to stalo, se samo od sebe nezačalo nic tvořit a vytvářet. Komplexnost naší planety Země, vesmíru, lidí a zvířat je tak ohromující, že věřit, že se vše dělo metodou pokus/omyl je zavádějící.

 

Tato výstava hledá a objevuje všechny možné cesty, které vedly ke stvoření parní lokomotivy.

A co bylo dál? Elektřina.

Nelze nic vynechat, pouze opomenout.

 

A jak souvisí pára se železnicí?

František Křižík, stavitel naší první elektrifikované tratě vedoucí z Tábora do Bechyně, napájel svojí trať elektřinou získávanou v parní elektrárně stojící na břehu Lužnice.

A co je ve skutečnosti elektřina?

To je jedna z dalších velkých záhad, o které se mylně domníváme, že jí rozumíme. Ve skutečnosti povědomí o tom, co elektřina doopravdy je, měl tak nanejvýš nám známý Nicola Tesla. Kdybychom to totiž věděli, snad bychom se takto barbarsky nechovali.

Cestou Alchymistky

Tato výzkumná a objevitelská cesta povede ve stopách Alchymistky a záleží pouze na každém jednotlivém hledajícím do jaké míry bude ochoten chtít porozumět a poznat.

Cesta povede křivolakými uličkami i dlouhými dálnicemi, bude protkaná mnoha křižovatkami a odbočkami, aby se zase někdy a někde spojila dohromady. Život není přesně nalajnovaný jako scénář filmu - to by bylo příliš snadné.

Stane se, že nebudete rozumět a nebudete chápat - což vás dozajista bude hodně rozčilovat.

Ale život je mnohovrstevnatý. Čím víc dimenzí a vrstev jste ochotni poznat a vstřebat, tím víc "jazyků" se naučíte, tím víc budete ucelenější.

 

Buďte tedy na této cestě odvážní a nebojte se bořit dogmata, která jste přijali.

Co když je stejně nakonec všechno úplně jinak?

 

Interaktivní výstava Tušení světla na železnici, aneb od páry k elektřině

Alchymistka a poznání světa, Posvátná geometrie...

Alchymistka - výstava Tušení světla na železnici

Achymistka se zabývá mnoha obory tak, aby co nejvíce dokázala rozpoznat a pochopit zákonitosti tohoto stvořeného světa.

Poznává základní vzorec stvoření skrze jeho grafický obraz - Květ života.

Na této stránce výstavy najdete postupně to, co objevila - živly, Posvátnou geometrii, matematiku...

Pára, parní stroje a lokomotivy

Pára, parní stroje a lokomotivy

Vše, co Alchymistka postupně vytvoří k páře, parním strojům a lokomotivám, najdete zde.

Elektřina a elektrické stroje a lokomotivy

Elektřina, elektrické stroje a lokomotivy

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení