Naučná stezka Koněspřežky

Archiv T. J.

 

Naučnou stezku připravily Lesy ČR a zatím se jim podařil otevřít 900 metrů dlouhý úsek.

Tím však jejich plány nekončí.

 

Tato stezka je zcela unikátní, neboť mapuje základní stavební prvky koněspřežky. Najdete zde jak mostky, tak vysoké náspy a hluboké zářezy na v podstatě krátkém úseku. Díky tomu se můžete na vlastní oči přesvědčit o Gerstnerově zásadě, kterou se snažil pečlivě dodržovat:

 

"železná silnice nesmí průrvy a prohlubeniny obcházet, nýbrž překračovat, pokud možno přímou čarou, a nikdy nesmí ztrácet jednou dosažené výšky".

 

  • K Naučné stezce koněspřežky dojdete nebo dojedete na kole z vlakové stanice Rybník po cyklotrase č. 34. Vzdálenost od stanice ke stezce je zhruba 3,5 km. Viz poslední fotografie mapy na této stránce.

 

Fotogalerie

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení