Jaromír Schmidt

Jaromír Schmidt

- velice poučné a přesně odpovídající i mým zjištěním

Citace z facebookového profilu Jaromíra, s jeho svolením:


"Jak to tedy je? Vymýšlím si nebo ne? Hledat zdroje je složité, protože i když existují, musíme počítat s tím, že nejde o původní a čisté, ale o ty, které už někdo zmanipuloval. Přirozeně tu je mnoho literatury, duchovních knih atd. Ale právě ta otázka, jestli s tím někdo něco neprovedl, je důležitá a vlastně přímo vyžaduje, dosáhnout nejprve poznání a teprve pak je srovnat s nějakým artefaktem z dob dávno minulých.


To co hledáme, nebo popisujeme, je učení, které bylo na začátku všeho, tedy onen zdroj, ze kterého každé náboženství a každé učení vycházelo. Jedná se tedy o pohled o několik tisíc a možná desítky tisíc let zpátky. A přirozeně také do budoucnosti, protože kruh se musí uzavřít, takže musíme dojít do místa, kde k oddělení oněch cest došlo. Zdrojem pak může být přirozeně i jakýkoliv jazyk, nebo symbol, pokud víme přesně, co v něm hledáme.


O tom, že je první Duše, asi nelze pochybovat. Jinak si můžeme astrální cestování, vtělování, reinkarnace a vše ostatní strčit někam a považovat se za idioty. Chápu, že někdo nepotřebuje zkušenost, ale když odhodí i logiku, už nemůže nijak moc to, co dělá, chápat jako duchovní cestu. Je to spíš řízená halucinace.


Ve starých knihách se nachází jakýsi popis základního uspořádání, ale nikoliv vyobrazení. My sice známe egyptský květ života, ale ten není přímo popisem člověka. Jediné, co starý mystik naznačil, že se podobá stropní klenbě, nebo zahradě. Takže si vzít papír tužku a pomalu ten princip dát dohromady. Kdysi jsem onen květ namaloval, i když to není nic moc, tak ten obrázek přiložím.
První šestice kruhů uvnitř, nás může mást, když mluvíme o třech hlavních silách, které z duše vyzařují. Nicméně je třeba pochopit, že ono vyzáření je energie, tedy živly a teprve vědomí, tuto energii přetváří na ducha, mysl a emoce. Proto se onen tvar podobá květu s šesti okvětními kvítky. Právě zde, když spojíme vrcholy květu, se nachází Davidova hvězda, kterou si přivlastnili židé, ale není jejich. Jako většinu věcí, ji nejspíše někde šlohli. Ono překlopení, které způsobuje, že se energie mění na stavební prvky života, ukazují ony dva opačně orientované trojúhelníky. Od nich, v další úrovni se tvoří duch a to je zodiak, který ukazuje základní uspořádání ducha. Pro tyto vlastnosti platí, že jsou jedna v druhé ukotveny, tedy navazují na sebe. A to znamená, že i Zodiak, má svou přesnou stavu. Ta odpovídá tomu, co chápeme jako lidského ducha a proto také při příchodu na Zemi, Zodiakem procházíme, protože z něj, tedy z oněch vlastností se duch utváří."
 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení