Tajemná místa

Informace převzaty z mapy Tajemných míst Šumavy a Jižních Čech,

část Českokrumlovsko.

Edice: www.mapove-centrum.cz

ISBN 80-7279-305-5

 

Podle Pavla Kozáka 

Zlatá Koruna

Klášter cisterciáků postavený v době Přemysla Otakara II. v dispozici podle křížové linie se středem v klášterním chrámu (Nanebevzetí Panny Marie).

Místo bylo ve starých dobách využíváno jako božiště.

Četné paprskovité linie.

Dolní Římov

Známá křížová cesta, kde je každé zastavení samostatným energetickým místem. 

Systém byl možná kdysi astronomického charakteru.

Horní Římov

Poutní kostel sv. Ducha s loretou, kde jsou významné energetické body.

Celý Římov představuje předkřesťanské kultovní centrum.

Černice

Původně románský kostel sv. Máří Magdalény s pouze zemskou energií. 

Pravděpodobně v eneolitu kult Matky Země. Dnešní síla zeslabena.

Třísov

Oppidum se dvěma akropolemi, z nichž každá má své energetické místo. 

Na přístupu kaplička u stromu se silnou enegií (tu nemůžete minout, když půjdete směrem na Dívčí Kámen. Je to prostě ta, která se "přetlačuje" se stromem o své místo).

Český Krumlov

Hrad postaven na skále, která sloužila kdysi jako kultovní místo, ovlivněné možná i mimozemsky. Energetická místa jsou dvě: průměrné v kanceláři hradu, velmi silné v hradní kapli, odkud vychází většina energetických linií.

Křížová hora

Kaple P. Marie Bolestné stojící na místě energetického bodu s četnými paprskovitými liniemi, spojujícími je mimo jiné i s krumlovským hradem. Pěkný výhled na průběh linie městem.

Kleť

Vrchol hory lze považovat za zdroj krajinné energie pro široké okolí, sahající daleko za České Budějovice a k Šumavě. Velmi významné prehistorické duchovní centrum. Síla místa na ploché skále nedaleko plastiky dalekohledu je oproti jiným dvojnásobná (to nemůžete minout, a nebojte - ta skála přitahuje sama, zvlášť když je hezky a teplo a samotná skála je pěkně vyhřátá od sluníčka).

Kult je obrácen k Nebi, nedaleko se nacházelo obětiště.

Kájov

Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie na energeticky nadprůměrném místě starého božiště. Gotická socha Panny Marie Kájovské. Stavba kostela je opředena legendami o zázracích. V 10. století misie sv. Wolfganga.

Todeňská hora

Na plochém vrcholu snad z doby bronzové, výrazně kultovního charakteru. Na vrcholu několik energetických míst, mimo jiné léčící či s proudem kosmické energie. Na vedlejším vrcholu patrně pohřby.

Doudleby

Kostel na místě svatyně velkého slovanského hradiště. Původně zde byl nejstarší gotický obraz Madony, nyní v Národní galerii.

Horní Háj

Vrchol byl kdysi božištěm kultu obráceného k Nebi. Co do síly úspěšně soupeří s Kletí.

Křenov

V poli směrem ke Kleti remíz na malém hřebeni s třemi místy, ovlivňujícími systém zámeckého parku v Červeném dvoře. V pohledu ke Kleti jsou na protilehlém svahu dva kruhy připomínající anglické kruhové hroby, jeden je rozebrán. 

Svéraz

Energetické místo předkřesťanského božiště v menším raně gotickém kostelíku Navštívení Panny Marie. Barokní kostel sv. Petra a Pavla bez esoterního významu. Na hřbitově bývalé obětiště, vyzařující silně negativně.

Zátoň

V místě kostela bylo kdysi kultovní místo náležící k sídlu Zámeckého vrchu. Lokalita je známa jako výchozí bod dálkové energetické linie směřující odtud do Prahy. 

Svatý Kříž

Vrch nad Chvalšinami, kde stával kříž. Zbytky příkopu. Místo prehistorické svatyně spojující kulty Nebe a Země. Pozůstatky síly mimozemského původu. 

Chvalšiny

Pozdně gotický kostel sv. Máří Magdaleny na místě předkřesťanské svatyně. Četné paprskové energetické linie směřují větším dílem do Rakouska. 

Albertov

Vrcholová skalka má zápornou energii. Naopak pozitivní je střed novodobého kruhu z kamenů. Rozsáhlé mohylové pole.

Sýkorův Hamr

Přírodní prehistorická kamenná svatyně s kamennou mísou, christianizovaná. Náležela kultu Otce Stvořitele. Součást romantického borového lesa.

Hradiťský vrch

Hradiště snad z doby bronzové, výrazně kultovního charakteru. Na vrcholu několik energetických míst, mimo jiné léčící "chi" s proudem kosmické energie. Na vedlejším vrcholu patrně pohřby.

 

Mapu můžete přibližovat, oddalovat, ale i různě posouvat.


Zobrazit místo Tajemná místa - Zlatá Koruna na větší mapě

 

Chvalšiny

Kostel, který můžeme zahrnout do pozdní rožmberské gotiky, jehož výstavba probíhala v letech 1487 až 1507. Stavba tohoto a kostela v Dolním Dvořišti dala vzniknout roku 1497 rožmberské stavební huti.

Zaklenutí chóru hvězdovou klenbou.

Mladší - halová - loď je zaklenuta vyspělejší přetínavou klenbou - jednou z nejkrásnějších svého druhu u nás.

 

zdroj: 222 nejkrásnějších historických památek do kapsy

str. 39, vlastní úprava,

vydalo nakladatelství: Levné knihy KMa, 2003

ISBN 80-7309-140-2

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení