Trojúhelníky v rozetě

Celkový pohled na geometrický rozbor rozety

 

rozeta - rozbor geometrických tvarů

 

 

Výřez trojúhelníků z prostředka rozety

trojúhelníky v rozetě 

  • Trojúhelníky jsou špičkami proti sobě. Jedna řada trojúhelníků je součástí hexagramu, který může být i vyjádřením semena květiny života, případně samotného Zdroje.

 

  • Když si představíme jenom samotné trojúhelníky, můžeme si je obkroužit a vytvořit tak znak nekonečna, nebo osmičky.

 

  • A nebo, nás napadne, jako by jeden trojúhelník předával "sílu" druhému trojúhelníku, a byly ve vzájemné interakci. Tato myšlenka zřejmě není až tak nová nebo mylná, viz:

 

Stvoření Adama - obraz od Michelangela

Stvoření Adama - Michelangelo

 

Citace z knihy Jak vnímat obrazy, Jude Weltonová, str. 37:

 

Vitální napětí

"Obrys božího ukazováčku, nabitého energií, se odhodlaně přibližuje k Adamově ochable visící ruce. Pokud byste tyto ruce zredukovali na abstraktní ekvivalenty, například na dva téměř se dotýkající trojúhelníky, objevili byste stejný efekt dynamického napětí. Kdyby se prsty nebo trojúhelníky dotkly, byl by pohyb dokončen a pocit napětí by zmizel." 

Zdroj obrázku Stvoření Adama.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení