Astrologický pohled

 ukotvení v časoprostoru

 

27. února 2020, Tábor

Je možné v rozetě objevit něco astrologického? Na první pohled jistě - 12 znamení zvěrokruhu.

Ale co když jdeme do větší hloubky? Je možné se pohybovat v rovině časoprostoru?

Zdá se, že to je možné.

Když se na rozetu díváte, uvidíte pětiplátkový květ (já mu říkám zkráceně pentagram, protože spojením středů lístků pentagram dostanete) a kolem tohoto pentagramu jsou umístěné tři trojúhelníky (lístky ve tvaru trojúhelníků). A co je na tom astrologického?

Tři trojúhelníky znázorňují planetu ve znamení a v domě. Propojením středů těchto trojúhelníků získáte velký trojúhelník kolem pentagramu. Vytáhnete-li ze středů stran velkého trojúhelníku přímky, vztyčíte těžiště, které je v pentagramu. A pentagram je grafickým znázorněním člověka (viz například i Vitruviuv muž Leonarda da Vinci).

Každá planeta ve znamení a domě "dává" lidské bytosti při jejím zrození určité charakterové vlastnosti, prostě to není cochcárna, i ty vlastnosti musí mít nějaký řád a být nějak určené (a astrologie se pomocí zkušenosti snaží zpětně odvodit jaké - čímž nám je následně předkládá k vysvětlení).

Takže, když se na to podívám z výšky, tak v podstatě uvidím ukotvení lidské bytosti v časoprostoru pomocí astrologického nastavení. - To je nejnovější vhled ohledně zlatokorunské rozety :) .

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení