Česká kotlinka

- jiný úhel pohledu

- jiný úhel pohledu

 Zatím jsou zde umístěny podstránky:

  • Čeština
    • Slovo
    • Duch
    • Vzpomínka
  • Obrození

 

 

Slované v pravlasti, Alfons Mucha

 Obrázek a doslovaná citace, zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Slovanská_epopej#

 

 Slované v pravlasti

 

Slované v pravlasti: Mezi tyranskou knutou a mečem Gótů - 1912 

"První obraz celé série zobrazuje slovanského Adama a Evu, kteří se skrývají před nájezdníky. Výjev je datován do doby mezi třetím a šestým stoletím našeho letopočtu. Jejich bílá roucha symbolizují čistotu a nevinnost. Což kontrastuje s plameny vesnice, kterou podpálili vojáci v pozadí. Nejzajímavější částí obrazu je však levitující trojice na pravé straně: nejvíce výrazný je uprostřed stojící pohanský kněz, který se modlí za slitování pro své ovečky. Pod jeho levou rukou je skloněna dívka se zeleným věncem jako symbolem míru. Zatímco pod pravou rukou je mladý bojovník, který má představovat spravedlivou válku. Poselství skryté v obrazu sděluje, že v budoucnu musí Slované bojovat za svou svobodu."

- poslední větu jsem vypíchla, jako důležitou, protože se zdá, že mnohé právě tomuto nasvědčuje. Tuto informaci jsem slyšela již z více stran.

Výše uvedený odkaz vás přesměřuje na stránky wikipedie věnované Slovanské epopeji.

Další obrazy Slovanské epopeje, životopis Alfonse Muchy a další informace kdysi bývaly na stránce www.slovanskaepopej.cz, kde se nyní zcela nepochopitelně nachází "výhodné pojištění" - tak to zbytečně nezkoušejte.

 

Svobodný vysílač 

V lednu 2017 začaly na Svobodném vysílači přednášky či rozhovory s panem Mgr. Janem Kozákem - o gńozi, védách a vůbec dalších důležitých a podstatných informacích, které obrací nám známou a přednášenou historii a vnímání světa naruby.

Rozhodně doporučuji, stejně tak jako knihu pana Kozáka - Kořeny indoevropské duchovní tradice.

Další informace můžete také najít na http://gnostica.cz/ 

Na youtube najdete také další přednášky pana Kozáka, např. Kult hada https://www.youtube.com/watch?v=K4TyrfLk9go

 

Skvělé video a ještě lepší text. Je to tak. Kdo chce vidět, nechť vidí, kdo chce slyšet, nechť slyší!

 

Video z youtube,

vloženo na web - 23. 1. 2017

DaS couple

"Kdo che pokročit,

musí především

pochybovat, 

protože 

pochybnosti ducha

vedou k objevení 

pravdy."

 

Aristoteles

Moudrosti mystika

"Mysl by měla být pořád živá a tvořivá, a přesto schopná kdykoliv se ponořit do ticha. V tom spočívá mistrovství. Když se vám chce přemýšlet, přemýšlíte, když nechcete přemýšlet, přejdete do stavu nepřemýšlení. Skutečný mistr dokáže obojí."

OSHO

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení