Karel Gott

 

  • Třikrát božský. Třikrát veliký. Hermes Trismegistos?
  • Jak to, že 3x?
  • Kar-el, Gott a "božský" přezdívkou :) .

Krásně jej popsal Jaromír Schmidt na facebooku:

"Fenomén. Chvilku jsem přemýšlel o tom, čím byl Gott fenomenální? Co bylo to jeho? Vím, že to teď dělá každý, ale mě to hledání vede o kousek zpátky. Do doby, kdy jsem ještě žil s mojí bývalou manželkou a poznal jejího otce. Každý ví, jak na nás působí přirozená autorita. Člověk, který má charisma a mě vždy zajímalo, jak se to dělá. A po všech těch úvahách došel k názoru, že jsou to vždy lidé, kteří jsou poctiví a zodpovědní ve všem co dělají. Je jedno, jestli pracují na jaderném reaktoru, nebo chystají dechovku pro vesnickou zábavu, ale sálá z nich sebejistota, kterou přenáší na ostatní. Víte, že se na ně můžete spolehnout.

Karel Gott byl obrovský talent s jedinečným hlasem a to říkám přesto, že jsem jeho hudbu nikdy neposlouchal a asi se k tomu už nedostanu. Ale jeho výjimečnost byla v tom, že vzal něco naprosto obyčejného a povýšil to na umělecké dílo. Někdo říká, že zpíval jen populární hudbu, ale na jeho koncerty se chodilo ve společenském oděvu. Jeho hudba zněla v koncertních sálech a stejně tak ji poslouchalo tisíce lidí z rádia. Spojoval dva světy. Svět úspěchu, se světem obyčejných lidí a když zpíval, tak pro všechny.

Je to klišé, ale nikdy nezapomněl, komu za svou slávu vděčí a dokázal se tak i chovat. Každý člověk, který si přišel pro podpis, byl důležitý. A to byl člověk, který představoval absolutní vrchol popularity a úspěchu. Kolik rádoby umělců tohle dokáže? Kolik z nich se po prvním potlesku neotočí k publiku zády a nezačne si hrát na hvězdu? Bezvýznamné nuly jsou naplněné závistí a nemohou mu jeho úspěch odpustit. A my ostatní jej za jeho schopnost být celý život Karel Gott, obdivujeme."

 

Nejsilnější lidé se projevují nejlaskavěji, nejpokorněji a nejtrpělivěji. 

Lidé bez síly, bez morálky, bez charakteru kolem sebe kopají a povyšují se nad druhé ve snaze je ponížit.

Pan Gott rozdával světlo bez ohledu na temnotu, která jej obklopovala a chtěla jej pohltit. Chápal svět duality. Věděl, že zde nesmí být pouze dobro, nebo pouze zlo. Věděl, že dobro nevyhraje, ale nesmí se to nikdy vzdát, nevyhraje totiž ani zlo - takový je svět, ve kterém žijeme. A i když i nyní temnota roztahuje svá chapadla a světlo pana Gotta nám tady uhaslo, tak stejně nepřestane zářit. Člověk žije tak dlouho, dokud je v srdcích těch, kteří na něj vzpomínají.

Strom poznáte po ovoci. Stačí poznat, jaké je ovoce a poznáte, jaký je strom. To je nejpřesnější ukazatel toho, jakou stranu si kdo vybral. A lidé to poznali, pocítili ve svých srdcích jaké ovoce nabídnul právě pan Karel Gott.

 

8. 10. 2019, Tábor

 

Kar-el Gott, božský

Zdroj: https://www.czechcrunch.cz/2019/10/temer-300-alb-1-000-pisni-i-uspech-v-las-vegas-ve-veku-80-let-odesel-legendarni-zpevak-karel-gott/

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení