Za puštíkem bělavým do Stožce

Stezka lesních her, zvaná také Areál lesních her Stožec, je zážitkovou trasou, která je vhodná i pro nejmenší návštěvníky a zavede vás do nitra Šumavského lesa.

Vystupte na vlakové zastávce Stožec a vydejte se rovně cestou podél kolejí až k informačnímu středisku Národního parku Šumava a dále po asfaltové silničce. Necelý kilometr odtud již v lese začíná ona dobře značená, pohodlná a přístupná stezka, která je provázená ze dřeva vyřezávanou sochou puštíka bělavého. Ten je symbolem celé trasy, které se tak po něm přezdívá Soví stezka.

Okružní trasa je dlouhá 1,6 km a vede z převážné části po příjemných lesních cestách. Má 14 zastavení a na děti na nich čeká několik úkolů a vzdělávacích prvků. Můžete se zaposlouchat do zvuků lesa, zažít si pobyt v dutině stromu, seznámit se s obyvateli lesa, vytvořit si svou lesní hudbu nebo si odpočinout v lesním altánu.

Pokud si budete chtít tuto vycházku zpestřit, můžete si na Informačním středisku ve Stožci vyzvednout hravé pracovní listy, po jejichž vyplnění získáte malou odměnu.

Soví stezka po výstupu do mírného vršku končí v lese u asfaltové silničky, po níž se vydejte směrem doprava. Cesta vás zavede zpátky do obce Stožec až k vlakové zastávce.

Tato informace i zde.

 

Fotogalerie

(Lenka Velková)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení