Cuknštejn

Tvrz Cuknštejn, blízko Nových Hradů

foto, archiv: T.J. 

Soukromé vlastnictví.

www.cuknstejn.com

 

Organizace: Občanské sdružení Cuknštejn
Město: Nové Hrady

"Tvrz Cuknštejn v Novohradských horách, která pochází z konce 15. století, byla téměř nepřetržitě obývána až do konce 2. světové války. Od té doby však chátrala. Historicky cennou stavbu zachránil před zánikem teprve převod do soukromého vlastnictví v roce 2000. Od té doby ji spravuje Občanské sdružení Cuknštejn, které se pokouší tvrz i její okolí postupně rekonstruovat a zpřístupňovat veřejnosti. Práce je to náročná, přesto se zatím daří.

Činnost sdružení je od prvopočátku úzce spjata s pomocí dobrovolníků a fakt, že se někteří z nich opakovaně vracejí a přivádějí s sebou kamarády, svědčí o tom, že se sdružení vydalo po dobré cestě. A že s dobrovolníky pracovat umí. Mohlo by však být ještě lépe. Prozatím je totiž práce na Cuknštejně jen pro otrlé – tvrz nenabízí prakticky žádné zázemí. Proto členové sdružení v roce 2007 požádali o podporu Fond T-Mobile. V grantovém řízení uspěli s projektem „Tvrz Cuknštejn – vybavení základny dobrovolnické činnosti“, jehož název sice odráží podstatu, ani zdaleka však nevystihuje veškerý přínos projektu. A o ten jde především."

doslovná citace, zdroj: http://www.nadacevia.cz/cz/granty-a-podpora/podporene-projekty/tvrz-cuknstejn-vybaveni-zakladny-dobrovolnicke-cinnosti

Bylo zde natáčeno:

Ať žijí rytíři!

Královský slib

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení