Nabídka služeb

O tradiční čínské medicíně všeobecně

 

Tradiční čínská medicína je stará již 4000 let. Její postupy se zakládají na tisíce let ověřených metodách, kdy člověka chápeme jako celek, nikoliv jako diagnózu. Lze tedy říci, že se jedná o celostní medicínu, jelikož vše souvisí se vším. Vidí souvislosti nejen v našem organismu, ale i ve spojení člověka s okolním prostředím, ve kterém žije, a které ho ovlivňuje. Za tisíce let vývoje si čínská medicína vybudovala komplexní a ucelený systém diagnostiky a na ní navazující léčby.

Do metod tradiční čínské medicíny zahrnujeme akupunkturu, akupresuru, fytoterapii, dietetiku a speciální metody, jako jsou moxování, baňkování, a čínské masáže.

Stanovení diagnózy zahrnuje pohovor a také pomocné diagnostické metody. mezi něž patří diagnostika z jazyka a pulzová diagnostika. Tradiční čínská medicína je uznána Světovou zdravotnickou organizací za účinný léčebný systém. Podle ní je tradiční čínská medicína nejrozšířenější metodou léčby na světě.

Čínská medicína se z větší částizaměřuje na prevenci, ale samozřejmě dokáže léčit také chronické stavy. Vedle samotné léčby konkrétních nemocí učí člověka i zodpovědnosti za své zdraví. Učí ho žít tak, aby se ve zdraví dožil vysokého věku.

Zdá se to neuvěřitelné, ale tradiční čínská medicína má místo i v dnešním světe, jelikož překvapivě pro nás, tehdejší lidé řešili stejné věci jako my dnes. S těmito vlivy, které na nás působí si tedy TČM dokáže poradit hravě i dnes.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení