Nachlazení - z výkladů Edgara Cayceho

Z výkladů Edgara Cayceho

Z výkladů Edgara Cayceho

Nachlazení

 

 

z knihy:  100 + 1 receptů pro zdraví a krásu

Edgar Cayce

str.119

Citace:

 

Z reklam se dozvídáme, že s jednou nepatrnou pilulkou, která "zvládne" všechny příznaky nachlazení, můžeme žít a pracovat bez přerušení. Tak jak jsme zvyklí. Koho vodí za nos?

Dáme-li tělu možnost odpočinout si - a to neznamená překrmovat je: jednotlivé orgány potřebují odpočívat - má dost síly na to, aby se udržovalo v náležité rovnováze.

Tím samozřejmě nechci říci, že všechny choroby lze léčit zalezením do postele. Nicméně řadě méně závažných onemocnění, jež nás čas od času sužují, bychom mohli daleko lépe čelit, kdybychom si nějakou dobu v té posteli poleželi.

 

Případ 1:

"Nechci to dovádět do důsledků, ale kdyby kolem nás existovalo více lidí jako Cayce, spousta lékařů by neměla práci. Vezměme si běžné nachlazení. Nic není příčinou větších útrap než nachlazení a chřipka, přesto jsem nebyl třicet let nachlazen."

Uznale jsem si prohlédl jeho robustní postavu.

"Možná jste odolnější." 

Zasmál se. "Přirozeně, ale vyhýbám se situacím, o kterých mi Cayce řekl, abych se jich vyvaroval, a zůstávám alkaický. Cayce jednou navrhl, že by se lidé měli podrobit testu s lakmusovým papírkem. Pokud zmodrá, je vše v pořádku. Zrůžoví-li, jsou přítomny acidity. To je obvyklou předzvěstí nachlazení."

"Tělo je vnímavější k nastuzení, má-li přebytek acidity. Alkalické prostředí ničí zárodky nemocí z nachlazení. Mimořádný úbytek životní energie vyvolává sklony ke zvýšené aciditě. V těchto obdobích je jedinec, přijde-li do styku s někým, kdo trpí kašlem nebo nachlazením, zasažen snadněji."

Celý mechanismus příčin nachlazení byl prozkoumán. Cayce načrtl náhlé a ostré změny teploty, neobvyklé změny v odívání, mokré nohy. 

"To vše krevní oběh ovlivňuje snížením tělesné rovnováhy, tělesné teploty a tělesné vyváženosti. Pak, je-li tělo unaveno, vyčerpáno, překyseleno - či ojediněle s přebytkem zásad - snadněji se nastudí, stejně jako z pobytu v přetopeném pokoji. Je-li příliš vyhřátý, je v něm méně kyslíku, což oslabuje životodárné síly krevního oběhu, ničící choroboplodné zárodky."

Hostitel živě vzhlédl:  "Své pokoje udržuji vždy chladné, držím se dále od davů, během zimy se oblékám lehce a nejím žádná těžká jídla a nepiji nápoje, které by mi mohly překyselit žaludek. A žádné sladkosti - ty jsou nejhorší."

Nemohl jsem se nepousmát. "Nemáte čas myslet na něco jiného."

Zabručel: "Právě naopak nemám čas být nemocen." (J. Stearn 1967)

 

Případ 2:

Cayce mohl nachlazení zničit velmi rychle. Pokud ovšem základní odolnost těla byla velká.

Uveďme výklad, který před 30 lety poskytl muži se silným nastuzením. Byl to průmyslník z New Yorku, který na nic nepřistoupil snadno. Jeho sekretářka požádala o výklad a řekla, že šéf je tak nachlazen, že může pouze šeptat.

Cayce se ihned dostal k léku.

"Nejprve využívejte 1800 kapek (dvě láhve castorie), ale ne najednou. Užívejte to v malých dávkách, každou půlhodinu 1/2 čajové lžičky. Když tak spotřebujete první láhev, podrobte se turecké lázni. Nejprve se zpoťte, pak se natřete solí, dále olejem a jemně se nechte masírovat. Jezte alkaličtější stravu. Žádné bílé pečivo. Zásadně pijte ovocné šťávy, mezi nimi šťávy z citrusů. Jako stimulant si můžete dát malou kávu se smetanou, nebo pozdě večer trochu whisky se sodou. Tělo se bude ráno cítit v kondici."

Bylo to účinné. Neboť k výkladu byla přiložena mužova zpráva.

"Cítil jsem se mizerně, ale po denním odpočinku, láhvi castorie a lázni, jsem následujícíc ráno mohl mluvit a celý den jsem byl v práci."

Mazal se v dolní dorzální a v lumbální oblasti, ačkoliv samotné nachlazení se projevovalo v nose a v hrdle. Pro tělo to znamenalo totéž.

 

str. 139, tamtéž

Citace:

 

Odolnost vůči nachlazení

 

"Hodně také záleží na tom, aby tělo bylo imunní vůči  náhlým změnám teploty. Lze toho docílit používáním vhodného oblečení, které tělu umožní vyrovnávat rozdíly.

Člověk by měl být oblečen do lehkých a vzdušných šatů odpovídajících celkové situaci a teplotě, bude vůči nachlazení odolnější než ten, kdo je nabalen."

 

Vitamíny mohou být během chladného období užívány s rozvahou jako prevence, nikoliv až člověka zachvátí nemoc. 

"Neboť to, co může být užitečné, může také škodit, pokud se to užívá špatně. Ať už vědomou činností těla či podvědomou aktivitou v asimilačních pochodech organismu."

 

V pojednání o tělesné odolnosti Cayce zdůraznil, že organismus pracuje jako jednotka, která z jedné oblasti energie stahuje, aby zásobila jinou. Proto pomáhá, máme-li přirozený zásobník vitamínů a minerálních látek, z něhož v případě nouze čerpáme.

 

str. 139, tamtéž

Citace:

 

Odpočinek

 

Proč je dnes náš život tak uspěchaný?

 

Dokonce i Pán sedmého dne odpočíval - neměli bychom si alespoň jednou za týden udělat čas a jít do postele dřív než obvykle?

Není to jen naše tělo, kdo ve spánku odpočívá, komu se dostává sil, jež potřebuje - stejně tak se "vypíná" naše vědomá mysl.

"Když fyzické tělo leží ve spánku, vidíme orgány, jež jsou mu podřízeny, životodárný příliv a podvědomé síly v činnosti. Duše se k oné komunikaci připravuje na různých a prolínajících se okolností, jež leží mezi obojím."

Kdyby lidé, kteří ve své pilnosti a horlivosti trvají na tom, že budou pracovat navzdory faktu, že mají třeba chřipku nebo jsou nachlazeni, zůstali doma v posteli a svému tělu dovolili nashromáždit dostatek vlastních uzdravujících sil, nemuseli by se potom divit, proč se jich jejich nemoci tak vytrvale drží. 

(Nemluvě o tom, že by jejich bližní v tak velké míře nebyli vystavováni možné infekci.)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení