Věnování Roberta Hosseina

Tania's Secret - Angelika de Peyrac - Věnování Roberta Hosseina

Angelika - Michele Mercier

 

Angelika de Peyrac

 

 

 

Michele Mercier

a Henry-Jean Servat

 

 

Nejsem andělská Angelika

 

 

 

 

Věnování Roberta Hosseina

 

 

 

 

Citát:

str. 7

 

"Milovaná markýzo mého srdce,

Michele, má přítelkyně,

 

     jsem šťastný, že tato kniha, Tvoje kniha, Tě ospravedlní a pravdivě vypoví neuvěřitelná dobrodružství, příjemná i nepříjemná, která jsi prožila během svého života i v průběhu natáčení oněch pěti filmů, v nichž jsme se tak nesmírně milovali. Byli jsme spolu, sešli si z očí a opět jsme se našli.

     Stávalo se, že jsem zmizel z plátna a Ty jsi mě pak do posledního dechu nepřestávala hledat, ale věděl jsem, že zůstávám dál v Tvém srdci i ve filmu, který nás časem navždy spojil. Scénáristé, režiséři, producenti, ale i diváci nás s oblibou dávali dohromady a přáli si, abychom se milovali.

     Když jsem v roce 1964, před více než čtyřiceti lety, začali natáčet film o protivenstvích a milostných souženích Angeliky a Joffreye, z kterého už se stala legenda francouzského filmu, mysleli jsme si, že točíme jen další film, který se stane součástí naší kariéry. Netušili jsme tehdy, že tyto postavy nás budou provázet navždy. Předtím, během onoho období i později jsi ztělesnila spoustu krásných hrdinek pod vedením slavných řežisérů, ale pro budoucí generace, v dějinách sedmého umění v srdcích obdivovatelů celého světa navždy zůstaneš tou legendární a rozkošnou slečnou Sancé de Monteloup, která se provdá za ďábla Peyraca a převtělí se tak v mýtus věčné milovnice pro to lepší, horší i nejlepší.

     Sedmkrát jsem byl Tvým partnerem, Tvým zaslíbeným, střídavě jsem byl Tvým snoubencem, Tvým manželem, Tvým nezvěstným, Tvým pasákem i Tvým milencem.

     Na plátně.

 

     V životě zůstávám Tvým přítelem.

     Obdivuji Tě a mám Tě rád.

 

Tvůj Joffrey

 

Robert Hossein

 

Robert Hossein

 

 

 

 

fotografie: zdroj internet

případná úprava fotek: T.J.

 

 

Zajímavé stránky o Robertu Hosseinovi najdete na webu:

http://robert-hossein.webnode.cz/

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení