O výzkumu ve Zlaté Koruně

Přidáno: 21. 11. 2019 11:14:48 Počet shlédnutí: 1312

21 Listopad 2019

 

Uveřejněno na facebookové stránce Zlatá Koruna - Svatá Trnová Koruna.

 

Většina z nás má možná nějaké to místo, které ho zasáhlo do srdce, u mně to je hlavně Zlatá Koruna. Hodně toho o ní mám na svých stránkách www.taniassecret.cz. Ale už ne všechno, co jsem se díky ní dokázala naučit.

Hlavně zlatokorunská rozeta je pro mě něco jako učebnice. Zjišťování co znamená, proč je tam, kde je a v souvislosti s tím i umístění samotného kláštera - to bylo jako něco jako detektivní práce, nebo pro hledající stezka, po které se dá jít. Postupem času jsem nahlédla do několika oblastí, propojila známé a objevené s novým a nečekaným. Nakonec se ukázalo, že výzkum jde správným směrem, protože byl potvrzený i od jiných, kteří se sice nezabývají Zlatou Korunou, ale závěry, ke kterým došli jsou stejné.

A výsledek? Všechna učení musí zcela zákonitě pocházet z jednoho původního učení. A jak to Jaromír Schmidt skvěle vysvětlil v jednom ze svých článků na facebooku - tak z jednoho jediného symbolu. A s tím souhlasím - jeden původní symbol, jeden základní tón, a z toho jedno učení. Jen postupem času se měnilo, větvilo a zase měnilo, ale hlavně poztrácelo. Některé z domněnek, ke kterým jsem dospěla nejenom já, ale i pan Jan Kozák ohledně gnóze a véd, nebo vlastně i Anthony de Mello (který mě také mnohé naučil svými knihami s krátkými příběhy, např. Modlitba žáby 1, 2 a dalšími) a budhistického učení, se potvrdilo nálezem a překladem spisů z Nág Hammádí. A tak se ukázalo, že jsem vlastně v průběhu života šla v čase zpět a s průzkumem Zlaté Koruny se to hledání jenom znásobilo.

Dneska jsem přesvědčená o tom, že původní záměr vystavit klášter Svatou Trnovou Korunu byl jiný, než byl a je oficiálně předkládán. Oni totiž ani vědci nic stoprocentně neví a vychází z domněnek, stejně tak i já mohu nabídnout jenom domněnky. Vědci vychází z dochovaných spisů, já vycházím z do kamene tesaných "zápisů", z umístění do krajiny a z jiných učení, či historie tak, jak je předkládána dalšími autory. Skládám to dohromady jako puzzle. A důkazy jsou často jako střípky, kdy i zdánlivě nevinný zápis v zemských deskách může ukazovat na neuvěřitelný příběh. Je nutné to všechno zapsat a pokoušet se z toho tvořit cosi jako vědeckou práci? Jako vědecká práce to nemůže být nikdy uznáno. To je jedna věc. Druhá věc je ta, zda by to někoho zajímalo. Je to o tom, že ta práce by zahrnula bezpočet hodin...

Ale nejlepší znalosti a objevy jsou ty, které si člověk najde a osvojí sám. Mohu jen říct, že to stojí za to. A jestli máte ve svém okolí něco, co vás nějakým způsobem zajímá, možná je to přesně to, co vám může hodně říct a mnoho dát. Svůj osobní vývoj máme každý z nás ve svých rukou a záleží jenom na nás, zda se budeme chtít rozvíjet a nebo ne. A není to pouze otázka jednoho života.

 

 

Vltava - Foldah

řeka Vltava / Foldah (T. J. / Tania)

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení