Zimní slunovrat a zrození Slunce

Přidáno: 8. 7. 2024 14:46:14 Počet shlédnutí: 6

08 Červenec 2024

To pravé opravdové zrození nového života, dítěte, nového roku, začíná ve skutečnosti se zimním slunovratem, se zrozením Slunce. První slunovratový paprsek pronikne tou nejhlubší temnotou, prázdnotou nitra, aby ho osvětlil a vlil nových sil do žil.

Zimní slunovrat a zrození Slunce

Právě v tento okamžik dojde k Velkému třesku, právě nyní je zrozen nový svět. Neděje se tak 24. prosince, ani při přechodu ze Silvestra na Nový rok, nebo o jarní rovnodennosti. Nový rok začíná právě 21./22. prosince na zimní slunovrat.

Jak je toto možné? Tří živlová metodika a astrologie to krásně vysvětluje. Nejprve je život stvořen pomocí tří živlů ohně, vody a vzduchu v jemně hmotné rovině. Můžeme jí říkat třeba i rovina idejí, rovina éteru, rovina jemně hmotných světů, rovina vyšších dimenzí, rovina myšlenek...

Pokud nám to není úplně jasné, můžeme tento neviditelný svět přirovnat k období života v prenatálním stavu. V děloze došlo při setkání spermie a vajíčka za přítomnosti Ducha a Lásky o hromnému zázraku stvoření. Nejsilnější spermie, nejsilnější paprsek slunce, proniknul až k vajíčku v prázdnotě, temnotě, aby zažehnul jiskru života.

Nastává období usebrání se a vnitřního života. Člověk má být v nejtemnějším období roku, v zimě a chladu, uschován uvnitř domova u tepla kamen a za jemného svitu svíček rozjímat nad sebou a propojovat se se svojí duší. Učí se chápat sebe a učí se chápat život.

Co se vlastně dělo dále, když byla zažehnuta jiskra? Přeci se kruh po kruhu jako v Květu života pomalu tvoří lidské tělo, je utkané v čase a prostoru lineárního 3 D světa. V Kozorohu vládne pán času a prostoru Saturn, pomocí ohně a jangu tvoří nový svět, utkává ho pevnými a přesnými vlákny, jeho tahy štětcem jsou naprosto dokonalé.

Ve Vodnáři se nově rostoucí bytost a duše inkarnovaná do těla učí v tomto jemně hmotném časoprostoru pohybovat, existovat, poznávat ho a chápat ho. Osahává si svět na této éterické úrovni. Kdybychom chtěli pochopit existenci éteru, mohli bychom ho přirovnat ke čtvrtému skupenství vody. Čtvrtému proto, že je to jemně hmotná úroveň. Zbývající skupenství H20, tedy pára, voda a led, jsou projeveny ve hmotné realitě. Postupným ponořováním se do světa nastávají ve Vodnáři vyrovnané hladiny vědomí a podvědomí.

Pak se dítě, duše, stále ukrytá v prenatálu učí ve znamení Ryb poznávat emoce a city. Může si to dovolit, protože se nachází v bezpečném prostoru, kde může projevit sebe sama, aniž by jí kdo omezoval. V Rybách může být tak plně ponořená do sebe sama, jako už nikdy jindy nebude moci.

Blíží se jarní rovnodennost. Okamžik, kdy se přesně rozdělí den a noc. A přesně o tomto rovnovážném stavu se otevře brána k porodu. Právě nyní je nový život zrozen se světa temnoty do světa světla. Ze světa ukrytého do světa viditelného. Nyní je dítě na světě v hrubo hmotném světě. Vypadá to, jako by právě nyní byl ten pravý Nový rok, ale jak by mohl? Zde se jenom nový svět již projevil v plné své síle a odvaze.

Proto je zimní slunovrat tak moc důležitý. Jeho něha a krása je tak plná síly, která se už nikdy jindy v roce nebude opakovat. Zkuste tento okamžik neminout a usedněte alespoň na chvilku v rozjímání. Ponořte se do hlubin sebe sama a přijměte do svého srdce a celé své bytosti Lásku, která se tím paprskem nejsilněji projevuje. Toto jsou ty pravé Vánoce, toto je okamžik zrození. Je schovaný, je ukrytý, aby o něm nikdo nevěděl, ale ten, kdo upřímně hledá, ho vždycky najde.

Přijměte do srdce Lásku a otevřete ho, i kdyby stál každý proti vám. Nyní je vždy ten správný čas, kdy je to možné udělat. A je to největší dar, který můžete světu dát.

 

(také namluveno na youtube kanále Alchymistka)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení