Psychosomatika

Přidáno: 21. 11. 2019 11:14:44 Počet shlédnutí: 860

21 Listopad 2019

Stojí za všemi potížemi psychosomatika?

 

Zásadní otázka, jak vznikají nemoci, může mít různé zcela odlišné a individuální odpovědi. Určitě závisí také na tom, kdo odpovídá.

Co se týká psychosomatiky, existuje mnoho přístupné literatury od různých autorů - a tak se vám může dostat i různých odpovědí na vaší otázku ohledně konkrétní nemoci. Pokud už sami sebe dobře znáte, poznáte, která odpověď na vás sedí a která nikoliv.

Je možné si pomocí psychosomatiky pomoci? Ano, je. A ani se jí nemusíte cíleně zabývat, nebo o ní něco vědět. Najednou po nějakém tom roku, když jste změnili sebe sama, zjistíte, že jste vyléčili i nemoc samotnou. Když víte, jaká je psychosomatická příčina vaší nemoci, můžete pracovat na své psychice cíleněji a rychleji. Změníte sebe sama, změníte zdraví, změníte život... a nebo aspoň pochopíte a přijmete - a to je často to nejdůležitější.

Přesto se může stát, že za tím vším nevidíte žádnou psychickou příčinu u sebe. Může to být i genetická zátěž v rodině. Ptáte se, zda je možné i to nějakým způsobem řešit? Ano, je. V tomhle případě je možné využít například rodinné nebo systemické konstelace. Někdy se může stát, že si vaše duše vybrala právě tuto nemoc za účelem získání určité životní lekce nebo osobní kvality. Můžeme se vyléčit ze všech nemocí? To je velká otázka, na kterou se stále hledá odpověď. Protože ač bychom logicky předpokládali, že ano (lidské tělo se kompletně obnoví během sedmi let, E. Cayce), zkušenost je taková, že se to neděje. Jeví se, že existují vlivy, které není možno eliminovat. Máme se snad proto přestat snažit? Nikdy! :)  

A pochopitelně celou vaší snahu můžete podpořit homeopatií, která je přesně zaměřená na vás konkrétně - na váš život, tak jak se odvíjel, z jakých podmínek vycházel. Není to o tom, že na určitou nemoc se dávají tyhle léky bez ohledu na konkrétního člověka. Nejede se stylem dogmatu, kdy pravda je pouze jedna. Pravda je taková, kolik je lidí. Každý příběh člověka je jiný. A homeopatie to umí zohlednit. Umí se zabývat nejenom fyzickým tělem člověka (a to léčit), ale i psychickým stavem.

O tom je tzv. alternativa. Hledáte různé způsoby léčby a hledáte odpovědi na své otázky. Chcete zlepšit kvalitu svého života a v podstatě tak i kvalitu života své rodiny. Snažíte se nebýt obětí nemoci, ale tím, kdo s tím chce něco udělat.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení