Není homeopat jako homeopat

Přidáno: 21. 11. 2019 11:14:44 Počet shlédnutí: 928

21 Listopad 2019

Z dotazu na facebookové skupině Klasické a postklasické homeopatie. Dotaz se týká členů určitých homeopatických registrů a také na školu ve Francii.

Odpověď:

 

Michael Gyepes

Dobrý den, jediná komora v ČR republice, která sdružuje homeopaty splňující evropské podmínky kladené na homeopata, je Česká komora klasické homeopatie.
www.homeopathy.cz.

Ostatní komory a asociace jsou zájmové skupiny, které si může založit každý, aniž by cokoliv splňoval.

Pouze ČKKH je napojena na ECCH, tedy na Evropskou homeopatickou komoru.

Dvouletá francouzská homeopatická škola je s největší pravděpodobností kurz od farmaceutické firmy Boiron. Této firmě vděčíme za prodej homeopatik v ČR, ale na druhé straně dělá špatnou službu tím, že má snahu vydělávat a tak učí lékaře nikoliv homeopatii, ale příručkové doporučování homeopatik. A to bohužel nemá s homeopatií nic společného. Princip takové léčby je založen na náhradě západních léků za homeopatika.

Homeopatika jsou doporučována podle nějaké vypracované statistiky, kdy v minulosti pomohla řešit ten či onen problém. Přijdete k lékaři s bradavicí a ten zalistuje v příručce a podle návodu podá homeo, takže Thuya. Úspěch takové léčby je cca do 40%.

Jinak je tomu u pravých homeopatů, které zajímáte jako celek a na základě pohovoru a všech zjištěných fyzických symptomů a životních událostí, vám sestaví léčbu. Taková léčba řeší příčiny a díky tomu je přesnější a kvalitnější.

Moje doporučení je vybrat si registrovaného homeopata a ještě lépe postklasického.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení