Karma a Edgar Cayce

Přidáno: 21. 11. 2019 11:14:44 Počet shlédnutí: 1050

21 Listopad 2019

Nemoci mohou mít příčinu v předchozích životech, někdy s tím lze něco udělat, někdy ne. 

 

A právě o karmických příčinách a chronických nemocech píše Mary Anna Woodward v knize Edgar Cayce Diagnostika karmy.

Kniha hodně pomůže při snaze o pochopení příčin a původu vašich nemocí.

Edgar Cayce během svého působení položil základy holistického hnutí - a o celkový pohled se snaží i homeopatie.

"Chceme-li tedy odstranit celý problém, musíme léčit nejenom tělesné symptomy, ale i emocionální a mentální slabosti, jež k vzniku dané nemoci přispěly. Tato myšlenka byla za Cayceho života kontroverzní - a do jisté míry stále je, ačkoliv na poli medicíny v nahlížení na choroby, jejich příčiny a léčení došlo k zásadním změnám. Cayce však přidal další aspekt - myšlenku, že mnoho vážných tělesných potíží má kořeny v našich skutcích a postojích v dřívějších životech!

"Celým člověkem jsou míněny tělo, mysl a duše." - je tedy nutné udržovat v harmonii všechny tyto tři aspekty člověka. 

Edgar Cayce, společně jako S. N. Lazarev v současnosti, říká, že nezbytnou podmínkou vyléčení je změna postojů. Myslete na to, že v tomto životě tvoříte základy nejenom pro tento život, ale i  pro život další. Jak ho budete chtít prožít? Edgar Cayce také připomínal, že během sedmiletého cyklu se obmění všechny buňky vašeho těla. "Čím je chcete nahradit? Těmi samými tendencemi a sklony - anebo se jich chcete zbavit?"

Důležité je také to, co považujete za správné uplatňovat v každodenním životě!

"Mysl je sice stavitelem, nicméně její činnost závisí na duši. Mysl není duše, je její společnicí. Vytváří určité vzorce a toto je způsob, jak žít déle." Výklad 2533-6.

"Karmu často sklízíme v podobě genetických dispozic. Duše sklízí, co kdysi vysela."

V knize jsou také popsány případy tělesných karem chronických nemocí u konkrétních případů lidí (kteří požádali o výklad), jako je například:

- rakovina

- mozková příhoda

- paralýza

- nehody

- cukrovka

- tuberkulóza

- artróza

- astma

- akné

- alergie

- anémie

- afonie (neschopnost hovořit)

- dětské vrozené poruchy

- epilepsie

- roztroušená skleróza

- Parkinsonova choroba

- alkoholismus

- karmické příčiny homosexuality - v Cayceho době nebylo možné otevřeně hovořit o homosexualitě

- fyziologické charakteristiky a defekty

- jizvy

Lze fyzickou karmu vyléčit?

"Je pravda, že odpovědi na ni poskytnuté různým lidem byly často rozporné. Pro některé lidi měl Edgar Cayce slova naděje, jiným přímo řekl, že vyléčení není možné, anebo je značně nepravděpodobné. Proč se někdo uzdraví a druhý nikoliv?

Zdá se, že míra vyléčení, jíž je dosaženo, zcela závisí na daném člověku a jeho reakcích."

"Jak již bylo mnohokráte naznačeno, uvnitř fyzických sil těla se nachází to, co lze oživit a zregenerovat. Vyžaduje to správné myšlení, správný způsob žití a správné postoje vůči druhým a Bohu." Výklad číslo 681-2

Jak zjistit pravděpodobnou příčinu mého stavu? "Analyzuj sám sebe." - výklad číslo 2438-1.

"Nikdo nás nezná lépe, než my sami."

"Koncept holistické léčby, obsažený v Cayceho výkladech, zdůrazňuje potřebu prohloubit náš vztah ke Kreativním silám - dokladem toho je i následující výklad:

"Chceme-li, aby došlo k vyléčení, musejí být vzaty v úvahu všechny činnosti, všechny naděje a cíle. Neboť každá bytost na materiální úrovni se střetává sama se sebou a je nutné, aby si čím dál více uvědomovala svůj vztah k První příčině či Bohu." Výklad číslo 1661-1.

A co Cayce také hodně zdůrazňoval je - trpělivost!!! Proces může být velice zdlouhavý a velmi pomalý. A v chronických případech musí být zregenerovány všechny tělesné systémy, což podle Edgara Cayceho zabere sedm let.

Edgar Cayce neprosazoval jenom modlitbu, ale i meditaci - jako nejdůležitější nástroj napomáhající v navázání užšího vztahu s Bohem.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení