Holistický přístup

Přidáno: 21. 11. 2019 11:14:44 Počet shlédnutí: 1079

21 Listopad 2019

Nelze se držet jenom jednoho úhlu pohledu, vidět svět černobíle, takový totiž není, stejně jako náš život.

Mít holistický přistup může znamenat i to, že nepřijmete něco, co cítíte, že vám nesedí, byť by to říkal jinak nesmírně moudrý člověk, který se zdá, že má neskutečný přehled.

Prostě cítíte, že někde je nějaká, a třeba i logická, chyba, kterou dotyčný přes všechen svůj výzkum nevidí. Ale protože víte, že se můžete mýlit vy (což značí pružnost vašeho myšlení), jdete to ověřit, byť by to znamenalo léta vašich osobnich výzkumů a hledání. 

Vede vás vaše vlastní duše. 

A je-li váš pocit spravný, objeví se po čase tvrzení a důkazy jiných moudrých lidí. Znalosti postupně vyplouvají na povrch a to, co se může jevit jako pevné dogma, je ve skutečnosti jenom něčím protlačovaným názorem.

A proto je potřeba rozšiřovat své vědění, znalosti a zkušenosti, a nikoliv kategoricky odmítat něco, jako neexistující. Může se totiž prokázat, že to vědění tady bylo už dříve, jen bylo lidem vzato.

A tak můžete poznat to, co nesedí třeba u pana Lazareva, ale potvrdilo se vám to například v AllatRa. Přesto je potřeba si dát pozor a nevylít s vaničkou i dítě, ale pochopit, co je opravdovým a důležitým sdělením. Pak i to, co nesedí, může být dalším ukazatelem. Záleží na člověku, jak moc potřebuje něco poznat, nebo mu stačí přijetí řečeného.

A jak to souvisí s homeopatií? Homeopatie je právě o tomto holistickém přístupu. Pomáhá vám pochopit, že černobílé vidění světa je vidění omezené. Dogmaty mohou být pouze vesmírné zákony (Smaragdová deska), ale nikoliv názory jistých omezených lidí, kteří tyto zákony neznají a nechápou. Pravé tmářství je bez opravdových znalostí razit svá vlastní přesvědčení a vydávat je za jedinou pravdu.

Maria Magdaléna

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení